Święta Wojna dla UJ!

Autorstwana 13 grudnia 2018

W piątek 7 grudnia miało miejsce wyjątkowe wydarzenie: 6. Mecz Charytatywny UJ vs. AGH. Głównym celem tego wydarzenia była zbiórka pieniędzy na sprzęt sportowy dla dzieci z domów dziecka z całej Małopolski, a sportowe zmagania miały tylko uświetnić czas wspólnie spędzony na hali sportowej przy Reymonta 22. Jak wspominają organizatorzy, najważniejsze jest to żeby pokazać, że potrafimy działać ponad podziałami.

Podczas eventu odbyły się widowiskowe mecze koszykówki i siatkówki, oba w wykonaniu pań. Parkiet Wisły Kraków był rozgrzany do czerwoności od pierwszej do ostatniej minuty. W końcu walka toczyła się o Puchar Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, który dotychczas był w posiadaniu AGH.

Jako pierwszy został rozegrany mecz koszykówki, który na pewno zapadnie w pamięć. Od pierwszej minuty meczu zawodniczki AZS AGH narzuciły niesamowite tempo gry, które poskutkowało startem 9:0 dla AGH. W późniejszym czasie meczu zawodniczki z Jagiellońskiego otrząsnęły się i zaczęły systematycznie zmniejszać przewagę rywalek, po czym w drugiej połowie doprowadziły do remisu. Ostatnie chwile meczu były dramatyczne, ponieważ prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a wynik został przesądzony niemalże w ostatniej akcji meczu – kiedy już zawodniczki AZS UJ zdobyły dwa punkty przewagi, zawodniczki Akademii Górniczo-Hutniczej postanowiły z całej siły zaatakować, żeby przynajmniej doprowadzić do remisu i dogrywki. Obrona Jagiellonek w tym momencie spisała się doskonale – po odbiorze piłki zawodniczka UJ została sfaulowana i sędzia zarządził rzuty osobiste. Jeden trafiony wystarczył żeby przechylić już pewnie szale zwycięstwa na swoją stronę, ponieważ w tamtym momencie została sekunda do końca meczu. Wynik: 35:32 dla AZS UJ.

W siatkarskim starciu już nie było tak kolorowo dla zawodniczek AZS UJ, które wystąpiły w mocno okrojonym składzie. Drużyna z AGH była doskonale przygotowana: w pełnym i silnym składzie prowadziły pewnie oba wygrane sety. W pierwszym Jagiellonki nawiązały równą, dobrą walkę i były w stanie zdobyć 20 punktów. W drugim zaś pokazała się dominacja pań z Akademii i pewnie pokazały klasę, pozwalając UJ zdobyć jedynie dwanaście punktów. Wynik: 2:0 dla AZS AGH (25:20; 25:12).

Relację przygotowali nasi reporterzy, Jakub Tokarek i Mikołaj Pałucha.

Po sportowych zmaganiach, z powodu remisu, o zwycięstwie musiało zadecydować to, która drużyna otrzymała lepszy doping. W ostatecznym teście lepsi okazali się kibice Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy do ostatnich sekund wiernie kibicowali swoim zawodniczkom. Puchar Rektora UJ wrócił do domu!